تبلیغات
طرفداران حریم سلطان - سریال حریم سلطان(سده ی باشکوه)

سریال حریم سلطان(سده ی باشکوه)

پنجشنبه 13 تیر 1392 12:44 ب.ظ

نویسنده : vindi mink!!

 

 

آشنایی ایرانیانی که مخاطب ماهواره هستند با سریالهای ترکی، سابقه چندان طولانی ندارد. شاید بتوان گفت که حدودا ۴ یا ۵ سال پیش بود که چند سریال ترک پرمخاطب از ماهواره پخش شدند و بعد از مدتی این سریالها به زبان فارسی دوبله شدند و به این ترتیب موفق شدند تا مخاطبان ایرانی را به سمت خود بکشانند. ساخت خوب ، بازی های گیرا ، لوکیشن های دیدنی ، کارگردانی قوی و استفاده از هنرپیشه های تراز اول ترکیه از جمله دلایل موفقیت تعدادی از این سریال ها در جذب مخاطب میباشد.

در این میان شبکه جم، به فعالترین و پربیننده ترین شبکه فارسی زبان تبدیل شده است. این شبکه تا یک سال گذشته هم یک تا سه مجموعه تلویزیونی ترکی را پخش می کرد و ساعات زیادی از پخش برنامه های خود را به نمایش تکرار این سریالها اختصاص می داد. به نظر می رسد افزایش مخاطبان این شبکه در کنار حمایت های مالی که احتمالا برای این شبکه وجود دارد، موجب شده تا امروز دست اندرکاران شبکه جم با افزایش پخش سریالهای متعدد ترکی، گام دیگری در جذب حداکثر مخاطبان فارسی زبان را داشته باشند.

پخش سریالی تاریخی با نام حریم سلطان اما توانسته است نظر بسیاری از مخاطبین ایرانی را در پی داشته باشد و علیرغم تمام انتقادهایی که از جانب رسانه ها و روزنامه های داخلی به محتوا ، مفاهیم و پیام های در پس ظاهر سریال اشاره می شود ولی این سریال پرخرج توانسته است علاقمندان بسیاری را در ایران و نیز کشورهای عربی پیدا کند و همین پخش سریال در کشور های مسلمان عربی خود تاکیدی بر این مطلب است که تنها جذابیت های جنسی سریال دلیل جذب مخاطب نبوده است و بهتر است متولیان و سازندگان سریال های متعدد ایرانی بجای ساخت سریال های بی محتوا و آب بستن آن به محتوا و جذابیت بیشتر آن نیز توچه بیشتری داشته باشند

درباره حریم سلطان:

حریم سلطان (به ترکی استانبولی: Muhteşem Yüzyıl؛ به معنای سدهء باشکوه) نام پرهزینه ترین سریال تاریخ ترکیه است. فصل اول این سریال از شبکهء تلویزیونی شو تی‌وی و فصل دوم آن از شبکهء استار تی‌وی پخش شد. شبکهء جم تی‌وی این سریال را با دوبلهء فارسی و با نام «حریم سلطان» پخش می‌کند. داستان سریال بر پایهء زندگی سلطان سلیمان قانونی،مشهورترین سلطان امپراتوری عثمانی و خرم سلطان (روکسلانا)،کنیز و برده‌ای که ملکه شد،نوشته شده‌است.

نام اصلی سریال (سدهء باشکوه) به دوران سلطنت سلطان سلیمان قانونی اشاره دارد و این مجموعهء تلویزیونی، توطئه‌ها و دسیسه‌هایی که در حرمسرا و دربار او اتفاق می افتد را به تصویر می‌کشد. کلیت حوادث سریال، طبق واقعیت است اما جزئیات آن اغلب ساخته ذهن نویسنده است.

بدرخواست مخاطبین محترم سایت بیست بخش اول از تصاویر و عکس های پشت صحنه این سریال پرمخاطب در اینجا منتشر میشود امید که مورد پسند عزیزان قرار گیرد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -
Upload Music

دریافت کد تغییر شکل موس

دریافت کد قفل کردن کلیک راست

دریافت کد هدایت به بالا برای وبلاگ

>
طراح:انجمن های آزاد خانه 3
نایت نما-ابزار گوکل پلاس

Upload Music